O FIRMIE TELECOPY – KSEROKOPIARKI WROCŁAW

O NAS

TELECOPY Sp. z o.o.
NIP 898-19-76-436
Wpisano do Rejestru Przedsiębiorstw przez Sąd Rejonowy
dla Wrocławia-Fabrycznej pod nr KRS 66335
Kapitał zakładowy: 78 500 zł

Spółka Telecopy powstała w 2001 roku, jako wspólny projekt osób posiadających wieloletnie doświadczenie w dystrybucji urządzeń biurowych Canon.

W początkowym okresie obszarem działalności objęto szeroko rozumiany Dolny Śląsk oraz częściowo województwo opolskie, lubuskie i wielkopolskie.

Przełom roku 2001 i 2002 to rozszerzenie oferty o urządzenia marki Konica – kopiarki analogowe, cyfrowe oraz serwis techniczny. Wyniki osiągnięte w latach 2001-2002 pozwoliły uzyskać status głównego przedstawiciela Konica na Dolnym Śląsku.

W roku 2003 otwarto przedstawicielstwo handlowe w Poznaniu, którego celem była obsługa strategicznych klientów w woj. wielkopolskim.

Rok 2004 to kolejne etapy rozwoju firmy: poszerzenie oferty o urządzenia bankowe – liczarki banknotów, bilonu, pakowarki próżniowe oraz zawarcie umów partnerskich z przedstawicielami w woj. małopolskim i pomorskim – biura handlowe i serwis techniczny. Rok 2004 to również uzyskanie certyfikatu partnera handlowego koncernu Develop, rozpoczęcie sprzedaży i dzierżawy oraz prowadzenie autoryzowanego serwisu urządzeń tej marki.

Lata 2005-2021 to stale rosnąca sprzedaż urządzeń marki Konica Minolta. Nasza wytężona praca zaowocowała przyznaniem nam tytułu Platinum Certified Partner tego koncernu na lata 2008-2014 a od 2015 Elite Partner Konica Minolta.

W 2019 roku zawarliśmy także umowę z Canon Polska sp. z o.o. i od tego roku jesteśmy  autoryzowanym partnerem na terenie Polski tej marki.

Naszą ofertę zamyka szeroka gama urządzeń poleasingowych – drukarek oraz kserokopiarek, pochodzących zarówno z naszej wcześniejszej sprzedaży jak i leasingu naszego francuskiego partnera.

Wyniki osiągnięte w latach 2001-2021 zaowocowały wieloma referencjami od naszych zadowolonych Klientów. Wśród z nich znalazły się zarówno instytucje państwowe, uczelnie, szkoły każdego szczebla jak i duże koncerny prywatne i małe firmy rodzinne.

Naszym mottem we wszelkich działaniach jest obopólne zadowolenie. Uważamy, że prowadzenie działalności gospodarczej o takim charakterze jak profil naszej firmy ,czyli handlowo-usługowej, ma sens. Mamy nadzieję, że taka filozofia będzie nam towarzyszyć na każdym kolejnym etapie rozwoju naszej firmy, a rzetelność handlowa pozostanie niezmiennie naszym celem.